+380 95 145 12 02

Аутстафінг — що це і в чому його перевага

Кожна компанія зацікавлена ​​в персоналі, який зможе якісно виконувати свої обов'язки і сприяти розвитку проекту. Але далеко не завжди, в силу обставин, що склалися і бюрократії, фірма може дозволити собі найняти співробітника в штат. В цьому випадку єдиним виходом із ситуації стає аутстаффінг персоналу. На Заході більшість компаній співпрацюють саме за цією схемою, але аутстаффінг в Україні тільки починає набирати обертів, і багатьох це незнайоме слово лякає або ж зовсім відштовхує. У цій статті ми детально розберемо що таке аутстаффінг, кому це вигідно і які є підводні камені.

Аутстафінг: Визначення

Аутстаффінг (від англ. Outstaffing — вивід персоналу за штат) — це послуга, що полягає в наймання співробітника, який буде працювати на компанію-замовника, але при цьому не буде офіційно числитися в її штаті. Простими словами, аутсфаффінг — це вивід персоналу за штат. При цьому у аутстаф-співробітників буде офіційний роботодавець, яким виступить аутстаффінгового агентство.

Таким чином, влаштувавшись в міжнародну корпорацію на правах аутстаф-співробітника, людина будете безпосередньо працювати в цій корпорації, надаючи їм послуги, але офіційним місцем роботи такого співробітника буде аутстаффінгового компанія.

Навіщо потрібен аутстафінг?

Сам по собі аутстафінг робочих є інструментом управління персоналом, який допомагає регулювати кількість співробітників в компанії, при цьому не розширюючи офіційний штат. Це особливо актуально для великих компаній, які стикаються з обмеженнями за кількістю штатних співробітників. І навіть якщо їм не вистачає "рук", то збільшити кількість штатних одиниць вони просто не можуть, так як на це немає вказівок. І тут є два виходи:

Причин чому може знадобитися співробітник на позаштатних умовах може бути кілька, і в основному вони пов'язані або з нестачею кваліфікованих кадрів і обмежень по кількості співробітників, або з сезонним навантаженням, коли персонал потрібен лише на час. До того ж, послуга аутстафа дозволяє роботодавцям скоротити витрати більш, ніж на 20%, але про це пізніше.

Чим відрізняється аутсорсинг та аутстафінг?

Як вже писали вище, суть аутстаффінгу полягає в наданні компанії співробітників (робочої сили), а ось аутсорсинг - це вже послуга з передачі компанії-підряднику виконання будь-якої функції.

Наприклад, аутсорсингової послугою може бути клінінг, охорона об'єкту, логістика або навіть виробничий цех.

Таким чином можна сказати, що аутсорс  більш масштабна послуга, ніж аутстаф. І незважаючи на те, що більшість плутає аутстаффінг і аутсорсинг, різниця між ними очевидна.

Крім того, між ними існують і інші відмінності:

Найм персоналу. Аутстаф-персонал офіційно оформлений у компанії підрядника (кожен співробітник окремо) і працює в компанії замовника. При аутсорсингу компанія-замовник укладають договір про субпідряд, а не про надання окремо взятих співробітників.

Види робіт. Як правило, на аутстаф-позиції наймають IT-фахівців, дизайнерів, маркетологів та інших фахівців, де більш цінний інтелектуальна праця. Для аутсорсингу ж підходять всі різновиди робіт.

Оплата. Аутстафінг оплачується згідно з політикою виплати заробітної плати в компанії-замовника. Тобто, якщо в компанії прийнято виплачувати зарплату щотижня, то позаштатному співробітникові вона буде також нараховуватися потижнево. Тобто виплати відбуваються так само, як і при звичайному працевлаштуванні. В аутсорсингу ж оплата праці залежить від умов договору, де працівники можуть отримувати виплати щомісяця або відразу відрядно.

Переваги аутстафінгу

Мінуси аутстаффінгу

Переваг у цієї форми співпраці досить багато, але що щодо мінусів, то їх більше для працівника, ніж для компанії.

І найголовнішим є зниження вартості праці, в результаті зниження витрат на утримання штатного співробітника. За фактом, аутстаф персонал отримує приблизно на 20% нижче зарплатню, ніж штатні співробітники. Плюс всі бонуси від компанії також не розповсюджуються на позаштатних співробітників (спеціальні знижки, річні бонуси і премії і т.д). Для когось це не важливо, але з часом деякі співробітники можуть перестати відчувати задоволення і стабільність, що може привести до звільнення.

Наші клієнти

Ціни

Як розрахувати Вартість наших послуг?

Кожен з наших Клієнтів має особливий бізнес під який ми проводимо персональний розрахунок

Я приймаю угоду про політику конфіденційності

go top button