+380 95 145 12 02

Хто такий позаштатний працівник

Нерідко підприємства, що займаються обслуговуючою, промисловою або рекламною діяльністю, потребують тимчасового розширенні числа працівників, але, через деякі внутрішні обмеження, вони не можуть взяти фахівців в штат. Тут на допомогу приходять позаштатні працівники, які надаються компаніям на необхідний проміжок часу. Хто це такі, в чому переваги і недоліки позаштатних співробітників ми розповімо нижче.

Позаштатний працівник – хто це?

Позаштатний працівник – це фахівець, який надає свої послуги одній компанії, але офіційно він перебуває в штаті іншої організації. За фактом, позаштатних співробітників “здають в оренду”, найчастіше на короткий термін. Це відбувається тоді, коли компанія-замовник терміново потребує великої кількості нових кадрів на час сезону, або ж їм необхідні вузькопрофільні фахівці з особливою кваліфікацією.

Іншими словами, позаштатні працівники за документами працюють на одну компанію, але по факту трудяться на благо і в інтересах іншої компанії.

Наймати позаштатний персонал згідно із законом можна різними способами, але найзручнішим вважається співпраця з аутсорсинговими або аутстафінговими агенствами, в переліку послуг яких числиться оренда персоналу.

Чому вигідно наймати позаштатних працівників?

Таким чином, найм працівників поза штатом має досить вагомі переваги, серед яких не тільки економія часу і грошових коштів, але також і нервів. Саме тому набір позаштатних співробітників в компанії зараз так популярний в наші дні. Але, як і всюди, такий вид співпраці має дві сторони медалі.

До мінусів позаштатних працівників можна віднести:

У чому переваги роботи поза штатом для співробітника

Прочитавши статтю можна подумати, що такий варіант співпраці вигідний тільки для компанії-замовника і посередника (аутсорсера), а ось самі працівники залишаються поза увагою. Але це не зовсім так. Статус “позаштатний співробітник” має і свої вельми істотні вигоди, серед яких:

Мінусів насправді для позаштатного працівника не так вже й багато, але найголовніший з них — це ризик залишитися без роботи в тому випадку, коли дія договору закінчиться і його не пролонгують. Але такий ризик присутній і для штатного працівника теж, тому він не настільки вагомий. Також недоліком бути не в штаті організації, є менший рівень соціальної захищеності. Сюди входять оплачувані відпустки, лікарняні, страховка і т.д.

Наші клієнти

Ціни

Як розрахувати Вартість наших послуг?

Кожен з наших Клієнтів має особливий бізнес під який ми проводимо персональний розрахунок

Я приймаю угоду про політику конфіденційності

go top button